Príčiny mikroskopické

A, a dať štandardná metóda vyrezávané línie nohy umiestnené v tvrdosti meter (alebo mikroskopom) etapy práce, skontrolovať Shi prvý nastaviteľné dobré ohniskovou vzdialenosťou, robí okulár videnie do alebo premietacie plátno Shang môžete vymazať vidieť štandardné vyrezávané linka nohy vyrezávané line, a úpravy a okulára v vyrezávané riadka zhodovať, potom bude čítania mikroskop vyrezávané linky a štandardné vyrezávané linka nohy vyrezávané riadok v porovnaní , by aspoň v celom meracom rozsahu 5 interval bod merania, intervalu odseku oproti 3 krát, take 3-krát v porovnaní výsledkov priemeru jeho relatívnej chyby w Xia typ výpočtu:

W =(Li-L) /L×100%

Typu: chyba W--(mm), Li--čítanie mikroskop porovnanie nameraných length(mm) (i = 1 ~ 5), L - štandardné sieťka mierka porovnanie skutočnej dĺžky (mm).

Čítanie mikroskop rozsahu porovnáva odseku odseku, ako je opísané vyššie, chyba nesmie prekročiť ± 0,5%.

Druhý, príčiny a úprava

1. mikroskop prehánky jasné

Hlavný dôvod: objektív znečistený alebo plesnivé.

Riešenie problémov: keď tam je prach alebo nečistoty na objektíve, pomocou štetca, perie drop, potom s objektívom papiera alebo vaty namočený v alkohole alebo v éteri, utrite starostlivo po kruhovej dráhe, ale neutierajte straty tekutín.

2. nie je možné jasne vidieť odsadenie v edge zrkadla

Hlavný dôvod: niektoré uvoľnenie objektívu.

Eliminácia: upevnenie objektívu je znova voľná.

3. čítanie hodnota mierky mikroskop a meradlo rozsahu sa nezhodujú

Hlavný dôvod: objektív objektívy voľné objektív alebo objektívom trubice tesnenie na pripojenie je stratená, ohnisková vzdialenosť zmeny.

Eliminácia: objektívom upevnenia, ak chýba práčka a po šmelení s hrúbkou s vhodné podložky do minimálnej polohy kalibrácia chyba.

4. čítanie mikroskopom meradle hodnotu vyššiu ako meradlo rozsahu

Hlavný dôvod: objektív barel zvýšenie, môžu byť loose tube kĺbov.

Riešenie problémov: opäť konektor trubice.

Čítanie mikroskopom by mala byť udržiavané v čistote, dlhú dobu, môže byť umiestnený do sušičky toprevent formy. Použitie procesu jemne, aby nedošlo k poškodeniu mikroskop, ovplyvniť presnosť merania a životnosť.